Teknolojilerimiz \

VESTEK’in bir diğer çalışma alanı da Görüntü iyileştirme teknolojileridir. Görüntü iyileştirme bölümünde televizyondaki görüntünün kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Pixellence 1 ürünü ile ilk örnekleri kullanıcılara sunulmuş olan görüntü iyileştirme teknolojisi renk iyileştirme, ten rengini algılama ve düzeltme, keskinlik artırma ve kontrast iyileştirme teknolojilerini içermektedir.

Her zaman daha iyisini yapmayı ve sektöründe lider olmayı hedefleyen VESTEK Görüntü iyileştirme grubu Pixellence 2 ürünüyle mevcut algoritmaları çok daha ileriye götürerek kaliteyi rekabetin ötesine taşımaya çalışmaktadır. Bunları takip edecek olan Pixellence 3 ürünü ayni kalite kriterlerine sadik kalarak doğal akıcı hareketli resim performansı ile hareketleri doğal akışında izlememize, hareketli resimlerde keskinliği ve detayı artırma teknolojisi ile de hareketli resimleri tüm detayı ve netliği ile izlememizi sağlamaktadır.

Pixellence ürünlerinin yani sıra LED TV üzerine çalışmalarını bir süredir devam ettiren VESTEK, bu konuda da Türkiye de ilk ve dünyada da ilk örneklerinden biri olan LED TV’yi kullanıcıların beğenisine sunmuştur. LED TV mevcut florosan arka ışıklandırma sistemlerin aksine ekranı bölgelere ayırarak ışıklandırma yapar ve kontrast oranın maksimum seviyeye çıkararak televizyon izleme keyfinizi essiz bir düzeye çıkarır. Bununla birlikte %80 e kadar sağladığı enerji tasarrufuyla dünyamızın ve çocuklarımızın geleceği için çok önemli olan enerji harcanımını da en aza indirmektedir.

         
Yazılım Enstitüsü